Akcesoria ułatwiające robienie makijażu naturalnego.

Makijaż naturalny jest pojęciem coraz częściej stosowanym w kosmetyce. Co ono tak właściwie oznacza? Chodzi tutaj o preparaty kosmetyczne przygotowywane wyłącznie z naturalnych składników. Innymi słowy chodzi o pudry, podkłady i cienie, do produkcji których nie wykorzystano żadnych chemikaliów. Są one bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry, a do tego nie powodują one reakcji alergicznych, więc są bezpieczne dla osób uczulonych na różne chemikalia stosowane w kosmetykach.

Robienie makijażu naturalnego wydaje się być skomplikowanym zadaniem, jednak w rzeczywistości jest ono łatwe. Należy tylko zdobyć wprawę i nauczyć się odpowiednio stosować akcesoria, które pozwolą rozprowadzić kosmetyki naturalne na twarzy. Warto więc zapoznać się z kilkoma rodzajami akcesoriów, które stosowane są w gabinetach kosmetycznych, ale nadają się również do używania w warunkach domowych.

Wybór odpowiedniego przyrządu, który pozwoli nakładać kosmetyki mineralne na twarz i w ten sposób umożliwi wykonanie makijażu naturalnego uzależniony jest od stopnia pokrycia, jaki chcemy osiągnąć. Do krycia na poziomie średnim najlepiej nadaje się specjalny pędzel kabuki. Posiada on gęste włosie i ma mały rozmiar. Dzięki tym dwóm cechom jest on w stanie nałożyć więcej pudru niż zwykłe pędzle, a także dociera do trudnodostępnych miejsc (np. w pobliżu nosa). Sprzęt taki wykonany jest z naturalnego włosia, więc nie podrażnia on twarzy.

Jeżeli komuś zależy wyłącznie na lekkim kryciu, to idealnym wyborem będą zwykłe pędzle do pudru. Pozwala on nakładać puder, bronzery, a także róż na policzki. Nadaje się on również do nałożenia mineralnego podkładu.

W słoiczkach z kosmetykami naturalnymi często znajdują się puszki welurowe. Działają one podobnie do gąbek do podkładu. Stosując te elementy można nałożyć większe warstwy podkładu lub pudru i w ten sposób można osiągnąć krycie średnie, a nawet całkowite.

Akcesoria do nakładania mineralnych kosmetyków są bardzo łatwo dostępne w Polsce. Można je kupić w praktycznie każdej drogerii, markecie, a także za pośrednictwem Internetu.