Naturalne kosmetyki do makijażu

Makijaż dla wrażliwej cery

Makijaż mineralny

W asortymencie każdej z drogerii, znaleźć można kosmetyki reklamowane jako "mineralne". Nazwa kusi, sugerując, że są to preparaty naturalne. Niemniej jednak, wiele kobiet stale staje przed wyborem: tradycyjny vs mineralny kosmetyk. Wybór byłby prostszy gdyby konsumentki wiedziały jak wiele dobroczynnych właściwości posiadają te naturalne kosmetyki.

Czy makijaż mineralny rzeczywiście jest dobry dla wrażliwej, kobiecej cery? Bez wątpienia! Makijaż mineralny jest nie tylko delikatny, ale i dostosowany do każdej cery. Jednak ani naturalny efekt końcowy make-upu, ani dobroczynny wpływ na skórę nie byłyby możliwe gdyby nie naturalny skład kosmetyków mineralnych. To właśnie naturalnie występujące w przyrodzie składniki, na bazie których wykonane są kosmetyki do makijażu - wyróżniają kosmetyki od tych, proponowanych przez popularne marki.

Kosmetyki naturalne

Niepowtarzalny, jednocześnie subtelny efekt takiego makijażu to nie jedyny atut kosmetyków mineralnych. Bowiem, zostały one opracowane z myślą o kobietach, które borykają się z problemami dermatologicznymi. Chodzi tu o cerę zniszczoną zabiegami czy też skłonną do alergii. Kosmetyki na bazie minerałów są wykonane z minimalnej ilości składników. W związku z tym, są łagodne, nie wywołują podrażnień, a przy tym - są hipoalergiczne i dostosowane do każdego typu cery. Ich uniwersalne, jednocześnie unikalne właściwości są gwarancją delikatnego makijażu oraz pielęgnacji!

Kosmetyki bez konserwantów

Kosmetyki mineralne - natura w czystej postaci

Skład kosmetyków mineralnych został ograniczony do minimum. Wszystkie kosmetyki mineralne (pudry, cienie, fluidy) wykonane są tylko z ekologicznych składników, za sprawą których są niebywale delikatne. To, co czyni je skutecznymi, to minerały. W tych preparatach sztuczny pigment został zastąpiony bielą cynkową i tytanową.

Kosmetyki mineralne - dla każdego typu skóry

Tlenek cynku z kolei, sprawia że kosmetyk nie tylko nie podrażnia, ale i koi podrażnioną cerę. Dodatkowo, kosmetyki mineralne posiadają działanie antybakteryjne. Są więc doskonałe zarówno dla skóry tłustej, suchej oraz mieszanej. Niezależnie od typu skóry, cząsteczki kosmetyku doskonale łączą się z powierzchnią z skóry tworząc trwały i efektowny makijaż.