Maseczki arkuszowe: Dla twarzy czy dla "Grama"?

Czy maski arkuszowe naprawdę działają, czy są tylko dla Instagram selfies? Zatrudniliśmy kilku ekspertów do ich pobrania.

Maski arkuszowe są jak IRL wersji Snapchat i filtrów Instagram. Istnieje tak wiele możliwości wyboru. Można je ozdobić i podzielić się nimi z przyjaciółmi. I sprawiają, że czujemy się lepiej - ładnie, głupio lub artystycznie - o naszych ja/i.

Chociaż maski wielu form mają mniej lub bardziej zawsze były częścią mojej rutyny urody (myślenie dzielenie Freeman Beauty próbek pakietów na noclegi, kupując w Bioré paski porowe i Azteków Clay Mask piękno zszywka), zastanawiałem się, skąd szał maski arkusz pochodzi.

Czy arkusze masek są tak skuteczne, jak nam się wydaje, czy wszyscy robimy to po prostu dla grama?

Maski arkuszowe pochodzą z Korei Południowej, (więc to ma sens, że w przyjęciu wszystkich rzeczy K-Beauty ostatnio, mamy włączone maski). Koreańskie kosmetyczki od dawna używane arkuszy do tworzenia bariery, która blokuje elementy nawilżające maski na skórę do wchłonięcia.

Trend K-Beauty-inspirowany przez K-Beauty-został szczególnie zdominowany przez masy ze względu na ich przystępną cenę - twarz-at-home jakości. Według Decorté Director of Communications, Emi Hayashi, trend ten prawdopodobnie utrzyma się, ponieważ maseczki "są zabiegami, które można szybko naprawić, gdy nie ma się czasu na kompletny zabieg na twarz".

Z masek arkuszowych, że pianki i bańki jak pracują ich magii do tych z drukowanymi twarzami zwierząt, szał stał się czymś więcej niż tylko piękno. Różnorodność opcji masek arkuszowych, takich jak filtry cyfrowe, stworzyć doskonale Instagrammable chwile - coś, co wiele marek społecznych savvy piękno wykorzystać.

Więc mimo mojego głównie przypadkowe, sporadyczne korzystanie z masek, chciałem wiedzieć, czy rzecz maski arkuszowej jest po prostu - rzecz.

Czuje się jak tam jest Fabryka Sernika wielkości menu masek arkuszy tam. Istnieją różne rodzaje aplikatorów - od baniek po złoto i tkaninę. Wszystkie twierdzą, że mają różne cele i zawierają mnóstwo korzystnych składników. Ale czyżby?

Wiele z nich twierdzi, że mają dowody naukowe na ich pozytywne rezultaty, a ja lubię naukę.

Wszyscy lubimy, prawda? Jeśli coś twierdzi, że jest poparte naukowo, mam tendencję do ufania temu.

Poprosiliśmy kilku zaufanych ekspertów, aby rozważyli, i obaj poradzili, aby postępować ostrożnie - AKA, zrób trochę więcej niż ślepo ufając nauce. Rozmawialiśmy więc z dr Kim Nichols (partner dermatologa SkinCeuticals) o tym, jaka nauka, jeśli w ogóle istnieje, popiera korzyści płynące z masek prześcieradłowych.

"Zawsze mówię moim pacjentom, aby szukali konkretnych składników w swoich maskach" - mówi dr Kim Nichols. "Na przykład badania wykazały, że kwas hialuronowy pomaga utrzymać wilgoć w skórze, więc maseczka z kwasem hialuronowym może pomóc w nawilżeniu i poprawieniu wyglądu. Zalecam, abyś poszukała w maseczkach składników popartych naukowo".

Emi Hayashi z Decorté zgadza się, że "należy sprawdzić wymienione składniki, aby upewnić się, że nie niszczą ani nie podrażniają skóry" i idzie o krok dalej, sugerując "wypróbowanie próbki, aby zapewnić skuteczność".

Próbka z maski może wydawać się trudna do pobrania, ale zawsze można wyciąć kawałek, aby przetestować ją na mniejszym obszarze skóry przed nałożeniem całego arkusza na twarz. A rada ma sens: znaj siebie, znaj swoją maskę.

Być może zastanawiasz się: po co testować rzeczy, skoro twój ulubiony wpływowiec je hawking, prawda? Prawda?

Uwielbiam dobre głębokie zanurzenie się w najnowszych największych karmach maski na portalach społecznościowych, tak samo jak następny maniak piękna, ale czasami naprawdę może to prowadzić do zakupu niewłaściwego dopasowania do Twojej twarzy. Podążanie za #maską może cię zgubić w kalejdoskopie kolorów i tekstur, suds i peelingach. Jeśli chodzi o to, na co powinieneś zwrócić uwagę porównując marki masek arkuszowych, to zdecydowanie wyjdź poza cyfrową twarz.

Naprawdę doceniam rady dr Nicholsa dotyczące crowdsourcingu użycia maski:

"Przeczytaj recenzje z wiarygodnych stron takich jak RealSelf.com, gdzie prawdziwi lekarze odpowiadają na twoje pytania. Jeśli weźmiesz komentarze z serwisu takiego jak Sephora, być może uzyskasz poradę tylko od innej kosmetyczki, a nie profesjonalisty".

Myślę, że łatwo jest też czuć się skonfliktowanym co do rodzaju maski, której należy użyć.

Jest wiele do rozważenia przy ocenie motywu twojej maski - przy jakiej okazji, dla twojego konkretnego typu skóry, dla tego, czego doświadczasz, czy też stałej pielęgnacji.

Dr Nichols mówi, aby "maska mądrzejszy" przez "przynieść[ing] obraz do swojego dermatologa, więc ona lub on może dopasować cię do maski, która priorytetowo traktuje swoje cele w zakresie pielęgnacji skóry".

Jest to ważne, jeśli chodzi o uzyskanie tego, czego potrzebujesz z maski arkuszowej. W przeciwnym razie, w większości przypadków, może być po prostu dodanie warstwy wilgoci do skóry.

Zarówno Skinceuticals i Decorté połączył mnie z kilku masek arkuszowych, aby spróbować, a ja jestem zdecydowanie fanem.

Uwielbiam to, że Biocelulozowa Maska Regeneracyjna Skinceuticals dotyka tylko kilku składników, w tym także włókien biocelulozowych impregnowanych wodą. Nauka potwierdziła: moja twarz była nawilżona od wewnątrz na zewnątrz.

Emi Hayashi podzieliła się, że arkusz Decorté jest "elastyczny, aby dopasować się do twarzy i zapewnić wchłanianie nasyconej formuły". Zablokowany i naładowany: czułem się jak najdelikatniejszy aplikator.

Jestem na pokładzie pociągu z maskami. Powiedziałbym po prostu, żeby zastosować się do rad ekspertów.

Mniej, czystsze składniki mają znaczenie, sprawy związane z aplikacją, typem skóry i osobistymi preferencjami.