JAK ROZPOZNAĆ DOBRZE STARZEJĄCĄ SIĘ OSOBĘ A OSOBĘ PO DOBREJ OPERACJI PLASTYCZNEJ

Poprosiliśmy 3 chirurgów plastyków o wskazanie objawów operacji plastycznej.

Brzuszek jest szczególnie narażony na ryzyko, ponieważ skóra jest elastyczna (musi być zginana i rozciągana), a gdy straci ton po ciąży, jest bezlitosna. Zabiegi te kosztują obecnie kilkanaście groszy, ale jako mieszkaniec Los Angeles mogę wam powiedzieć: jest tam trochę pracy bez wysiłku, a potem jest na górze. Ale to ten pierwszy mnie zaintrygował.

Jak nowicjusz w świecie botoksu, sprawdzam ludzkie czoła bardziej niż kiedykolwiek. Badam. Jeśli nie mają zmarszczek, zastanawiam się, czy oni też znosili igły tak jak ja. Czy inni ludzie robią to samo z piersiami, brzuchami, tyłkami i ustami? Czasami zabieg jest tak mały, że trudno to stwierdzić. Innym razem, ktoś po prostu miał niesamowitego chirurga. Nieważne, jeśli też chcesz być śledczym, to trafiłeś my właściwe miejsce.

Przygwoździłem trzech chirurgów plastyków, którzy dali mi gałkę o tym, czego mam szukać, gdy twój przyjaciel czy faworytka wygląda dziś cholernie dobrze, a ty po prostu nie jesteś pewien, czy to nowy intensywny trening Tracy Anderson, czy też poszli pod nóż. (Jeśli zastanawiasz się nad procedurą, moje dochodzenie pomoże ci również zadać właściwe pytania i poradzić sobie z oczekiwaniami. Nie ma za co!)

Makijaż zrobiony: Niektórzy ludzie po prostu wydają się starzeć tak wdzięcznie, ale gdzie są zmarszczki? Gdzie są zmarszczki? Nie wyglądają na to, żeby mieli pracę. Nie wyglądają jak Joanna Rivers! Co to za znak rozpoznawczy, że ktoś miał lifting twarzy?
MD David Song, byli prezesem Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych: To jest genetyka. Objawem liftingu twarzy jest uśmiechanie się pacjentów. Czy te zmarszczki wyglądają bardziej jak kocie wąsy? Wtedy najprawdopodobniej doszło do liftingu twarzy.

Oparzenia wrzosowe, MD: Twarze opadają z wiekiem, a lifting twarzy niekoniecznie odnosi się do tych zmian, więc procedury pomocnicze, takie jak laserowy resurfacing, implant podbródka, transfer tłuszczu lub wypełniaczy i Botox są często dodawane, aby uzyskać najlepsze wyniki. Objawy obejmują zgagę, która jest o wiele za wysoką, naciągniętą, spłaszczoną twarz, szerokie blizny przed uszami i wokół płatów usznych, wyraźne nierówności powierzchni, linię "nawiasów" od strony nosa do strony ust, która została pociągnięta w kierunku uszu, oraz błyszczącą, woskowatą skórę po agresywnym resurfacingu laserowym. Sposób, w jaki skóra opada na policzki, może ciągnąć się w kierunku nie spotykanym w naturze, z liniami jak hamak.

MM: Jaki jest wyraźny znak, że ktoś miał Botox?

Dr. Furnas: Agresywny Botox między brwiami może spowodować poszerzenie przestrzeni między brwiami i wzrost kąta Spock-like, tak że zewnętrzna brwi wygląda zbyt wysoko, a wewnętrzna zbyt nisko. Agresywny Botox na czole może doprowadzić do gładkiej, płaskiej powierzchni z brwiami, które nie unoszą się. Zastrzyki z botoksu, które są dobrze zrobione, są prawie niewykrywalne.

Anne Taylor, MD: Pacjenci cierpiący na Botox nie mogą się ślinić ani dziać na czole.

MM: Jakiej blizny powinieneś szukać, jeśli ktoś miał brzuszek? Liposukcji?

Piosenka: Dobre blizny to te, które są ukryte pod linią bikini, więc technicznie rzecz biorąc dla dobrego rezultatu nie powinno się ich widzieć. Blizny po liposukcji mają dwa milimetry, więc powinny być ledwo widoczne.

Furnas: Blizny po pełnym tuczu brzusznym są nisko w poprzek brzucha, od kości biodrowej do kości biodrowej. Jest też blizna wokół pępka. Blizna na brzuchu mini lub bikini ma poziomą bliznę od biodra do biodra (zazwyczaj), ale nie ma blizny wokół pępki. Niektórzy ludzie spodziewają się, że blizna na brzuszku mini-tummy tuck ma długość mini, ale nadal jest długa. Jedynym sposobem na usunięcie dodatkowej skóry jest jej wycięcie, a nacięcia pozostawiają blizny. Do usunięcia odpowiedniej ilości skóry potrzebna jest długa blizna.

Liposukcja może prowadzić do powstania nierówności powierzchni skóry. Brzuszek jest szczególnie narażony na ryzyko, ponieważ skóra jest elastyczna (musi być zginana i rozciągana), a gdy straci ton po ciąży, jest bezlitosna.

MM: Jak można stwierdzić, czy ktoś miał pracę w nosie?

Piosenka: To jest trudne. Najlepszym sposobem jest zobaczenie ich zdjęć przedoperacyjnego w szkolnym roczniku, być może.

Taylor: Najlepsze wyniki operacji są naturalne, więc nie wiedziałbyś, że ktoś ma rhinoplastykę - nie znałbyś ich wcześniej.

MM: Jak może zmienić się wyraz twarzy w wyniku operacji?

Furnas: Wyrazy twarzy są wynikiem działania mięśni twarzy. Kiedy pacjent uśmiecha się po liftingu twarzy, skóra może ciągnąć się w nietypowy sposób. Fałdy nosowo-wargowe (fałdy skórne zwane potocznie "liniami uśmiechu" lub "liniami śmiechu") mogą wyglądać nieco dalej niż zwykle z kącików ust. Kiedy osoba podnosząca twarz skręca szyję, skóra może akordeonować wzdłuż linii szczęki i poniżej w sposób nie do końca widoczny w naturze.

Taylor: Po operacji wyrażenia są mniej więcej takie same, ale skóra jest bardziej napięta i jeśli miała [a] wypełniacz, [skóra jest] pełniejsza.

MM: Jak rozpoznać, że ktoś uniósł brwi? (Znany również jako uniesienie czoła, zabieg ten podnosi opadającą brwi, która może powodować niedrożność wzroku i/lub usuwa głębokie "zmarszczki" na czole).

Furnas: Agresywny lifting brwi może spowodować nienaturalnie wysokie brwi, nadając im zaskoczony wygląd. U mężczyzn rezultat może wyglądać kobieco, ponieważ męskie brwi zazwyczaj spoczywają niżej niż u kobiet. Brwie transcoronalne [ najbardziej rozległy typ uniesienia brwi, który odbywa się poprzez nacięcie umieszczone w linii włosów i biegnie od ucha do ucha].

MM: Nie wszystkie powiększenia piersi są zauważalne. Jak można stwierdzić, czy ktoś je miał?

Piosenka: [To] bardzo trudne do stwierdzenia, kiedy pacjent jest ubrany.

Furnas: Implanty dodają piersiom pełnię, o co często proszą kobiety, ale niekoniecznie jest to naturalny wygląd. Wygląd piersi po powiększeniu może wyglądać jak piersi w staniku typu push-up. Wygląd piersi po powiększeniu może być widoczny z cienkimi, rozciągniętymi chusteczkami. Dobrze proporcjonalny implant może dobrze dopasować się do ciała kobiety tak, że trudno powiedzieć, że kiedykolwiek miała powiększenie piersi.