JAK PRZEJŚĆ SIĘ PRZEZ STRES WYBORU LAKIERU DO PAZNOKCI

Moi przyjaciele powiedzą ci, że jestem bardzo dumny. Od półciężkich aspiracji modelowania rąk do higieny rąk, które są na szczycie mojej listy wymagań randkowych, to zdecydowanie rzecz.

Nie każdy zapisuje się do regularnej samoopieki mani/pedi, a ja to rozumiem. Niektórzy z moich przyjaciół uważają, że to niepotrzebny luksus; lub są przerażeni, że ktoś inny ma do czynienia z ich łóżka paznokci i skórki; lub uważają, że to po prostu czas ssać, przedłużenie niesprawdzonej paszy Instagram.

Dla mnie, robienie paznokci to dosłowna terapia.

Uwielbiam siedzieć na krześle do pedicure, być podpartą i popychaną przez wibracje masażysty, nie mogąc używać telefonu za pomocą pieprzonych palców, rozpieszczonych do dziewiątek. Jest coś w poddaniu się kontroli manikiurzystów (oczywiście po znalezieniu "tej jedynej").

Mówiąc o "tym jedynym", porozmawiajmy o najważniejszym - kolorze lakieru do paznokci. Jak wybierasz?

Mam proces wyboru koloru lakieru do paznokci. A przez proces rozumiem, że robię się trochę szalona.

Więc to nie jest tatuaż, ale lakier do paznokci jest półtrwały. To strój do paznokci. Nie nosisz tego samego stroju każdego dnia przez dwa do trzech tygodni prosto!

Jest tak wiele rzeczy do przemyślenia. Jaka jest pora roku? Jakie okazje się nadchodzą? W jakim cyklu jest księżyc? Czy za cztery dni nadal będę kochał ten kolor?

Podjąłem kiedyś ryzykowną decyzję bordowej czerwieni na zimowe wesele w Tulum. Trudny wybór - był to przecież luty, ale w bestialskim miejscu. Pierwszego dnia w Meksyku złamałam paznokieć, więc i tak byłam skazana na porażkę. (Zachowam opowieść o tej traumie na inny dzień).

Poza tym, że świeży manicure utrzymuje spójny wygląd, wybór koloru lakieru do paznokci jest tak ważny, bo, radość! Czy kiedy w mieście są damy, a Ty czujesz się nadęta i rozdęta, to czy Twoja piękność w kształcie migdałowego żelu nie sprawi, że poczujesz się ładna? Jeśli idziesz na nową prezentację biznesową lub na pierwsze randkę, czy twoi nieskazitelnie wypełnieni półksiężycowi zwycięzcy zawiodą twoją pewność siebie? Dla mnie, odpowiedź zawsze brzmi nie.

Oto niektóre z moich taktyk - i nieszczęść - na terapię paznokciową:

1. Proaktywnie skataloguj swoje przysługi

Konta Insta takie jak Chelsea King i NAILS by MEI są niezbędnymi referencjami dla niesamowitych projektów paznokci, o które nigdy nie będę miał odwagi poprosić. Ale, człowieku, jeśli nie są jednym z inspirujących! Robię również zdjęcia moich zadowolonych prac na paznokciach i kataloguję je w moim telefonie, czasami z myślą o dodaniu nazwy koloru lub numeru.

Ten krok często zdarza się w moim samochodzie zaparkowanym na zewnątrz salonu, podczas gdy panikarze wpadają w panikę. Jakbym nie katalogował kolorów przez cały tydzień w oczekiwaniu na ten właśnie moment. Zaangażowanie ma duże znaczenie?

I nie martw się, manikiurzystom to nie przeszkadza! Rozmawialiśmy o tym z Chelsea King, królową paznokci, samą sobą:

"Większość moich klientów żąda całkowicie niestandardowych dzieł sztuki, więc nie jest niczym niezwykłym, że klient przychodzi z ujęciami ekranu lub przynosi ubranie, aby się zainspirować. Siedzimy i burzymy mózgi przez chwilę, a ja wyciągam projekt!"

2. Pamiętaj, że imitacja jest najszczerszą formą pochlebstwa.

Dochodzę do salonu i podchodzę do stołu z ogromnym wyborem kolorów lakieru. Kciukiem przez każdą paletę, to trzepoczące uczucie wraca. Co ta dziewczyna tam robi na paznokciach? Chciałam spróbować efektu chromowania. Czy mam coś na tyle ważnego, że nakazuje splurging do usuwania paznokci lub callus? To zerwanie jest na tyle bolesne, że muszę się leczyć za te dodatkowe 5 dolców różowych i białych ombrów. Dlaczego odważyłam się spojrzeć na te kolory w pierwszej kolejności? Chelsea King powiedziała mi, co mam robić!

3. Dobrze jest iść ze swoim głosem: 3.

Zazwyczaj ustalam tętno lądując na cieniu w tej samej rodzinie aktów różowych, z którymi dosłownie zawsze idę. (Więc głównie gram bezpiecznie.) Co jakiś czas mam ochotę na odrobinę fantazji i jestem bardziej brzoskwiniowy niż różowy. Pójdę też sezonowo, jeśli będę miała na to ochotę. Ciemniejsze szarości lub czerwienie w zimie, łagodniejsze odcienie o każdej innej porze roku. Pamiętajmy, że mieszkam w LA, więc czym jest zima, naprawdę? (Jak mówiłem, bezpieczeństwo).

4. Idź z nowymi trendami, aby poczuć się modnie.

To normalne, że zamieniam mój rytuał relaksacyjny w ból głowy. Był to czas kiedy musiałam podjąć decyzję o obgryzaniu paznokci pomiędzy Cyber Peach firmy ORLY's a Havana Cream firmy DND's:

Bliskie spotkanie, co? W końcu wybrałem kolor ORLY i poczułem się z tym po prostu brzoskwiniowo.

Polecam zbadać odcienie, które Twoja ulubiona marka wprowadza na rynek i pozwolić im być Twoimi przewodnikami ducha paznokci. ORLY oferuje nawet subskrypcję Color Pass (hello color options!), w której otrzymujesz cztery kolekcje kolorów rocznie, w cenie nieco poniżej 5 dolarów za lakier. Kiedy śmiało możesz przynieść swój własny lakier do salonu, to jest to zwycięski dzień.

5. Niech nazwy paznokci będą dla ciebie inspiracją

Czasami wchodzę i czekam na nazwę koloru lakieru do paznokci, żeby się do mnie odezwać. Przyznaj to, ty też! W te mniej pewne siebie dni bierzesz butelkę i widzisz "świat jest twoją ostrygą? Dlaczego, tak, to jest do mnie odezwać się! Masz serce chore i potykasz się o "ty, ja i morze"? Masz serce chore i potykasz się o "ty, ja i morze?" Marzenie o dniu! Potrzebujesz szybkiej rozmowy, a twoje estetyczne dłonie "nie są słone? To jest to, z czego robone są sny o wybieraniu kolorów do paznokci!

Dzięki tej samej bogini, Rebecce Minkoff, która jest globalną projektantką kolorów i znawczynią wszystkich polskich odcieni, łącznie z kolekcją miotaczy morskich latem 2018 roku.

6. Jeśli jest to ryzykowna technika, naucz się, jak robią to profesjonaliści.

Jeśli jesteś taki jak ja, to strach pojawia się nie tylko wtedy, gdy robię to profesjonalnie. Na szczęście niektóre marki paznokci zamieszczają na swoich stronach internetowych lub w mediach społecznościowych tutoriale dla tych z nas, którzy lubią robić swoje własne paznokcie. Olive & June, która wykonuje kilka naklejek na paznokcie typu super rad, zamieściła niedawno ten pomocny tutorial o brokatowych paznokciach na swoim Instagramie:

Dzięki odpowiednim badaniom, niebo jest limitem, jeśli chodzi o kolor paznokci. (Oooh, paznokcie w chmurach brzmią zabawnie, prawda?)

Moje ostatnie spojrzenie na wybór koloru lakieru do paznokci jest takie, że ostatecznie, jak wszystko w życiu, klimat całego rytuału ma znaczenie.
Idź do miejsca, osoby, konkretnego krzesła, które sprawi, że poczujesz się dobrze z paznokciami, a przyjdzie właściwy kolor. To jest powiedzenie, prawda?

Myślę, że takie miejsce jak Olive & June naprawdę przenosi ten punkt na inny poziom. W ich salonie w LA, robisz ankietę paznokci, aby mogli odnieść się do Twoich preferencji w zakresie usuwania naskórka, kształtu paznokci, ucisku masażu i ulubionego koloru, jeśli taki masz. Założycielka Sarah Gibson Tuttle niedawno rozmawiała z podcastem wellness "That's So Retrograde" o tym i o tym jak marka przenosi dbałość o paznokcie na kolejny poziom łatwej pielęgnacji dla Ciebie.