Kilka sposobów na.... makijaż mineralny

makijaż minerałami

Wiele kobiet chcąc otrzymać efektowny oraz trwały makijaż skupia się tylko na nakładaniu kosmetyku. Tymczasem, kluczową kwestią jest przygotowanie twarzy do make-up'u. Oczywiście nie wystarczy wyposażyć się jedynie w odpowiednie preparaty utrwalające makijaż np. bazy, ale warto poznać pewne triki.

Chusteczka higieniczna to chyba najbardziej niedoceniony przedmiot w damskiej toaletce. Po oczyszczeniu skóry tonikiem lub płynem micelarnym, doceń właściwości celulozy! Zanim przystąpisz do aplikacji, jednorazową chusteczką higieniczną wyciśnij nadmiar sebum i użytych produktów pielęgnacyjnych. Ten etap jest szczególnie ważny dla kobiet, które posiadają cerę tłustą. Za pomocą tego triku mineralny kosmetyk wchłonie bezpośrednio w skórę, a nie zmiesza się z tłustą powłoką - tworząc na twarzy mało estetyczną smugę pigmentu.

Po wykorzystaniu chusteczki można śmiało przystąpić do realizowania makijażu głównego. Zasadniczo wyróżnia się trzy szkoły makijażu: tradycyjną, innowacyjną i na mokro. Pierwsza z nich, opiera się na wykorzystaniu pudru. W drogeriach znaleźć można ogromną ilość kosmetyków tego typu. W zależności od indywidualnych predyspozycji, można wybierać pomiędzy kosmetykami o właściwościach matujących, rozświetlających.

Dla kogo są przeznaczone poszczególne warianty pudrów?

pudry mineralnePudry o matowym wykończeniu, będą idealnym produktem dla tych Pań, borykających się z problemem tłustej skóry. Pomimo lekkiego wysuszenia, skóra twarzy wydaję się być wygładzona, owal twarzy zaznaczony. Dodatkowo, wszystkie niedoskonałości zostają ukryte. Dla kobiet o suchej i mieszanej cerze, przeznaczone zostały pudry rozświetlające. W odróżnieniu od matowych wariantów, nie wysuszają skóry, a przy tym utrwalają makijaż. To co jest charakterystyczne dla tej techniki makijażu to to, że aplikacja odbywa się za pomocą pędzla.

Technika innowacyjna, będzie skierowana do tych kobiet, które nie do końca radzą sobie z pędzlem do pudru. Opiera się bowiem ona, na aplikowaniu pudru lekko zwilżoną gąbeczką bezlateksową. Taki "dozownik" podaje skórze odpowiednią ilość specyfiku. Puder dzięki tej metodzie nakłada się równomiernie, ale nie osiada na nierównościach skóry.

Ostatnim sposobem na trwały makijaż jest ten, wykorzystujący nawilżającą mgiełkę. To alternatywa dla pań, borykających się z problemem bardzo suchej skóry. Ten sposób nie tylko dostarcza twarzy odpowiedniego nawilżenia, ale ułatwia wchłanianie wody. W rezultacie twarz jest nawilżona, odżywiona, a makijaż trwały i co najważniejsze naturalny!!!