4 SPOSOBY KUPOWANIA PRODUKTÓW, KTÓRE NIE ZABIJĄ OCEANU

Analizowanie nawet najmniejszych decyzji piękna, które podejmujemy, może pobudzić do prawdziwych zmian i uratować nasz świat. Oto kilka z naszych ulubionych sposobów, aby przywrócić tę opiekę do samoopieki.
Prawdziwa rozmowa: nasze nawyki dotyczące urody nie są prawdopodobnie najbardziej przyjaznymi dla środowiska decyzjami na świecie. Od UV w naszych żelowych manicure po nadmierne opakowanie niemal każdego produktu, nie jest zaskoczeniem, że nasze rytuały samoopieki często odbijają się na środowisku.

I niestety, nasze oceany naprawdę nabierają na sile. Pamiętasz, jak na Pacyfiku kręciła się Wielka Łata Śmieci? Albo jak miliony ryb duszą się na mikroskopijnych plastikowych cząstkach, które były w twoim mydle? Albo puste butelki zagracają nasze półki, mieszając naszą dumę z użycia hashtagu #empties ze wstydem z odpadów?

Na szczęście jest wiele możliwości, które można odkryć, aby pomóc nam naprawić nasze piękno, chroniąc jednocześnie nasze wybrzeża i oceany. Nie chodzi tylko o bycie przyjaznym dla środowiska - to znaczy, jakie jest lepsze miejsce, aby pokazać nasze rzeczy, ale na plaży?

Nie chodzi też o bycie doskonałym. Nawet kilka poprawek może zrobić ogromną różnicę, a jeśli wszyscy zrobimy coś trochę, to wpływ może być ogromny. Zastanów się nad następującymi czterema czterema przyjaznymi dla oceanu wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji urody następnym razem, gdy będziesz się bawić w sklepie piękności.

1. Bez opakowań

Tworzywo sztuczne jest najgorszym wrogiem oceanu (patrz odnośnik Great Garbage Patch powyżej). Jeśli chcesz wziąć udział w utrzymywaniu morza w czystości i czystości, rozważ produkty, które nie zawierają tworzyw sztucznych. Istnieje mnóstwo alternatywnych metod pakowania!

Jeśli Twoje ulubione marki makijażu i urody nie mają żadnych dobrych opcji, aby zmniejszyć straty, daj im znać, że Ci zależy. Branża szybko zareagowała na krytykę dotyczącą innych ważnych potrzeb - takich jak inkluzywność tonu skóry - i musi wiedzieć, że jest to również ważny impuls.

Pamiętaj o tym także przy kasie. Jasne, te błyszczące torby Sephora są ładne i zabawne, aby złożyć oświadczenie w drodze do domu z centrum handlowego, ale czy naprawdę potrzebujesz jeszcze jednej torby kartonowej, aby zaoszczędzić na kilka miesięcy i w końcu wyrzucić? (To tu przydają się twoje torby).

Dostępna w 40 różnych odcieniach, nowa linia podkładów Lush's sprawia, że nagłówki pojawiają się wszędzie. Według Rafinerii29, imponująca gama kolorów (dzięki Rihannie) jest wysoce wydajna i na równi z każdą wysokogatunkową gamą podkładów, chociaż jej składniki są bogate, to wcale nie czują się ciężkie. (Uwaga: Lush's Slap Stick Foundation został wprowadzony na rynek tylko w Wielkiej Brytanii jako limitowane wydanie. Sprawia, że chcesz jej jeszcze więcej, prawda?)

Najlepsze jest jednak to, jak wynika z ogólnego zaangażowania firmy Lush w zmniejszanie ilości odpadów opakowaniowych poprzez dostarczanie ich w opakowaniach z naturalnego wosku. Jego solidna forma zmniejsza również potrzebę zabezpieczania przed rozlaniem - co jeszcze bardziej zmniejsza ilość opakowań, które do niego trafiają. Nie ma też żadnych substancji toksycznych.

Oprócz opakowań przyjaznych dla środowiska, te bujne pałeczki nie posiadają żadnego z tych mikro tworzyw sztucznych, które zapychają ocean. Mówiąc o tym...

2. Weganizm

Produkty produkowane masowo wytwarzają ogromne ilości toksycznych odpadów. Greenpeace zrobił fale kilka lat temu, ujawniając niedoinformowany rodzaj zanieczyszczeń, które są dosłownie wylewane do naszego oceanu przez przemysł odzieżowy.

Na szczęście, wiele marek podjęło działania, aby utrzymać te chemikalia na dystans (kalambur), ale czy wiesz, że składniki Twoich kosmetyków są tak samo nieuregulowane? To od nas zależy, co możemy odstawić do kanalizacji i w końcu trafić do naszych dróg wodnych.

Chociaż niektórzy uważają, że "wegański" jest "roślinny", można by go również zdefiniować jako wolny od substancji toksycznych i pozbawiony szkodliwych substancji chemicznych wytwarzanych przez człowieka, które nie pasują tak dobrze do naszego naturalnego środowiska. Analiza listy składników w naszych produktach może pomóc nam w wyborze produktów, które w mniejszym stopniu szkodzą naszemu naturalnemu światu.

Kilka lat temu naukowcy zajmujący się ochroną środowiska odkryli związek między chemikaliami w niektórych produktach do pielęgnacji skóry a uszkodzeniami rafy koralowej. Chociaż nie istnieje oficjalna certyfikacja dla produktów bezpiecznych dla rafy, niektóre marki starają się unikać tych substancji.

Stream2Sea oferuje pełną linię produktów do pielęgnacji włosów i ochrony przeciwsłonecznej, które obiecują chronić przed wszelkimi uszkodzeniami rafy koralowej i życia wodnego. To łatwe do zamówienia - tak, na Amazonkę! - a jednocześnie wspierałbyś założycielkę badassów. Win-win!

3. Biodegradowalne produkty

Podobnie jak w przypadku produktów bez opakowania, myślenie o możliwościach biodegradacji samego produktu kosmetycznego jest również kluczem do szczęśliwego środowiska. Pomyśl o chusteczkach jednorazowych, maskach, mikserach kosmetycznych - są one tak samo ważne, jak ich opakowanie.

Oczywiście nie wszystko, co mówi, że ulega biodegradacji, jest przyjazne dla wysypiska lub odprowadzania ścieków. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób produkty edukują użytkowników w zakresie ich utylizacji. Coś, co jest przeznaczone do kompostowania, może nie być kompatybilne z lokalnym serwisem śmieciowym. Wybieraj produkty, które ulegają biodegradacji w sposób praktyczny i realistyczny dla Twojego stylu życia.

Sezon festiwalowy w pełnym sprincie sprawia, że brokat jest obowiązkowym elementem każdego makijażu. Ale czy wiesz, że sposób tworzenia brokatu wymaga ogromnej ilości nie nadających się do recyklingu materiałów, których zniszczenie zajmuje ogromną ilość czasu?

Wejdź do BioGlitz. Te całkowicie biodegradowalne, pozbawione okrucieństwa, pochodzące z odnawialnych źródeł iskry są idealne, aby ożywić Twoją letnią kolbę. Dostępne są w wielu różnych metalicznych odcieniach, a jeśli nie możesz wybrać tylko jednego z nich, to oferują nawet multi-pakiet.

"Jako pasjonaci błyskotek i mieszkańcy ziemi, naszym obowiązkiem jest dokonanie zmian", powiedziała właścicielka Saba Gray w Louisville Courier Journal. "Wyciągnęliśmy śmieci z brokatu."

4. Oddaj się

Wielu z nas nie może prowadzić całkowicie wegańskiego, biodegradowalnego, bez opakowania życia. W takich przypadkach istnieje wiele marek, które przeznaczają pewien procent swoich zysków dla miejsc, które starają się to dla nas zrozumieć.

Zbadaj swoje ulubione marki, aby zobaczyć, co robią, aby przyczynić się do lepszego oceanu. A jeśli nie, to może nadszedł czas, aby znaleźć kilka takich, które robią. I myślę, że to musi oznaczać kolejną podróż do swojego ulubionego sklepu z artykułami kosmetycznymi, aby je wesprzeć, z moralnym uzasadnieniem (co jest praktycznie spełnieniem marzeń).